Regulamin konkursu pt. “Wiem. Wybieram dobrze.”

Organizator konkursu:
Szkoła Podstawowa nr 89 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Poznaniu

Inicjator konkursu:
Komendant Straży Miejskiej Miasta Poznania

Cele konkursu:
– usystematyzowanie nabytej przez uczniów wiedzy o przyczynach i następstwach używania używek oraz wypracowania przez nich krytycznego myślenia w tym zakresie,
– usystematyzowanie nabytej przez uczniów wiedzy o umiejętnościach chroniących przed używaniem substancji psychoaktywnych,
– usystematyzowanie zdobytej wiedzy w twórczy sposób.

Uczestnicy:
Uczniowie klas 7.

Zasady konkursu:
– przedmiotem konkursu jest stworzenie reklamy w formie plakatu bądź tekstu promującej świadomy wybór jakim jest nie zażywanie substancji psychoaktywnych,
– każdy uczestnik przygotowuje jedną pracę konkursową,
– pracę należy wykonać w postaci plakatu w formacie A4 lub A3 lub wiersza/rymowanki/krótkiego tekstu,
– gotowe i podpisane na odwrocie prace (imię, nazwisko, klasa, szkoła) należy przynieść do gabinetu pedagoga do dnia 13.12.2023 r.

Kryteria oceniania prac:
– przy ocenie prac będzie brana pod uwagę oryginalność oraz estetykę wykonania.

Termin i miejsce konkursu:
– termin oddawania prac: 13.12.2023 r.
– wyniki zostaną ogłoszone do 18.12.2023 r.

Nagrody:
– prace, które zajmą I, II i III miejsce będą brały udział w finale konkursu, którego organizatorem jest Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wyrażenie zgody przez prawnych opiekunów Uczestnika na umieszczenie jego danych osobowych, ujawnionych w czasie trwania i w ramach Konkursu, w bazie danych Organizatora oraz Inicjatora oraz na ich przetwarzanie przez Organizatora i Inicjatora w celu organizacji i przeprowadzenia Konkursu (w związku z ogłoszeniem danych Uczestników, którym zostały przyznane nagrody) oraz wyrażenie zgody na upublicznienie pracy na szkolnej wystawie oraz stronie internetowej Organizatora oraz Inicjatora.
Za wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na upublicznienie pracy uznaje się zgłoszenie pracy do Konkursu.

Komisja konkursowa:
Aniela Sobczak