Nauczyciele prowadzący: Katarzyna Megger i Agnieszka Lesicka
Działalność koła to spotkania w formie wyjść kulturalno-rekreacyjnych w soboty – średnio jeden raz w miesiącu.
Klub „SOBÓTKA” to stworzenie dzieciom możliwości kulturalnej i ciekawej rozrywki, a dzięki temu rozwijanie zainteresowań, rozbudzanie wrażliwości, poszerzanie wiedzy, poznawanie naszego miasta i jego historii.
Oferta „SOBÓTKI” przeznaczona jest dla chętnych dzieci z różnych klas zainteresowanych daną propozycją np. spektakle w Teatrze Animacji, palmiarnia, ZOO, muzea, imprezy na Targach Poznańskich i inne atrakcje dla dzieci. Propozycje spotkań sobotnich ustalane są na bieżąco, pod uwagę brana jest aktualna oferta miasta oraz pogoda.
Koła nie tworzy stała grupa, oferta skierowana jest za każdym razem do wszystkich chętnych dzieci.
Informacja o dacie i formie wyjścia jest zawsze podawana z tygodniowym wyprzedzeniem i wywieszona w holu szkoły oraz przy salach świetlicy.
Szczegółowych informacji udzielają w świetlicy prowadzące.
SOBÓTKOWE WYCIECZKI
SOBÓTKOWE WYCIECZKI W PIERWSZYM PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2018/19
W październiku, listopadzie i grudniu chętne dzieci mogły spędzić jedną przedpołudniową sobotę na wycieczkach organizowanych w ramach koła „SOBÓTKA”.
Dzieci miały okazję skorzystać z następujących atrakcji:
• Seans filmowy w kinie „MALTA” – fiński film familijny „JILL I JOY. TAJEMNICZY NIEZNAJOMY” – w ramach festiwalu filmów dla dzieci i młodzieży „FRAJDA”.
• Zabawy zręcznościowe na placu zabaw w parku przy STARYM BROWARZE.
• MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH na Targach Poznańskich.
• Festiwal RZEŹBY LODOWEJ na Starym Rynku – oglądanie rywalizacji w rzeźbieniu w lodzie na czas określonego wzoru.
• KSZTAŁTOWANIE TOŻSAMOŚCI REGIONALNEJ I NARODOWEJ (przy okazji innych atrakcji)
– zwracanie uwagi na istotne miejsca i nazwy podczas spacerów przez miasto np. Teatr Wielki, Teatr Polski , Plac Wolności, budynek główny Biblioteki Raczyńskich, hotel BAZAR, ul. Paderewskiego, pomnik Powstańców Wielkopolskich, Stary Rynek – kamienice, kamieniczki, obejrzenie koziołków, wysłuchanie hejnału;
– JARMARK BOŻONARODZENIOWY na Starym Rynku i Placu Wolności;
– zwiedzenie ekspozycji w Muzeum Narodowym;
– zwiedzenie ekspozycji stałej oraz czasowej – Żłóbek Wielkopolski z elementami patriotycznymi w Muzeum Etnograficznym, a także udział w plastycznych warsztatach świątecznych organizowanych na terenie muzeum.
Sobotnie przedpołudnia dzieci spędziły aktywnie, ciekawie, wesoło, w gronie kolegów i koleżanek, „coś zobaczyły, czegoś się dowiedziały”, a przede wszystkim nie siedziały przed komputerem.
W galerii można zobaczyć zdjęcia z „sobótkowych” wyjść, a chętnych zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w drugim półroczu.
Katarzyna Megger i Agnieszka Lesicka