Dopalacze i używki- wykład z ekspertem od uzależnień

Szanowni Państwo informujemy, że Poznańskie Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych zaprasza wszystkich rodziców dzieci szkolnych na wykład organizowany w ramach Akademii Zdrowia dla Rodziców.

Dopalacze i używki- wykład z ekspertem od uzależnień odbędzie się 30 listopada 2018 r. w PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Ratajczaka 44, w godzinach od 16:30 do 19:00.

Podczas spotkania:
1. Rozpoznanie sygnałów ostrzegawczych potwierdzających stosowanie środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, wyroby nikotynowe) oraz angażowanie się w zachowania ryzykowne (hazard, fonoholizm, siecioholizm, uzależnienie od gier).
2. Zwiększenie świadomości na temat negatywnych skutków działania środków psychoaktywnych oraz zachowań ryzykownych – poznanie szkód i zagrożeń.
3. Poradnictwo rodzinne, prawne, pomoc psychologiczno-pedagogiczna, jak również rozmowa na temat instytucji i organizacji udzielających pomocy dziecku i rodzinie.
4. Rozpoznawanie czynników chroniących dziecko oraz sposoby reagowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu dzieci oraz poznanie symptomów problemów zdrowia psychicznego i różnicowanie ich od symptomów uzależnień. Rozmowa o tym jak rodzic może chronić swoje dziecko.

Spotkanie będzie podzielone na część wykładową i warsztatową. Przewidziany jest czas zarówno na refleksję własną, jak i na wymianę pomysłów pomiędzy uczestnikami.

Obowiązują zapisy na wykład, które przyjmowane są za pośrednictwem adresu mailowego: cir@pcs-poznan.pl (w mailu prosimy o podanie imienia oraz nazwiska, adresu mail oraz numeru telefonu) lub telefonicznie pod numerem: 61 878 15 59.