List do Rodziców i Pierwszoklasistów

Szanowni Rodzice Uczniów klas pierwszych,
Drodzy Pierwszoklasiści,

niedługo spotkamy się w Osiemdziesiątce Dziewiątce. Czekamy na Was 1 września, który będzie
dla nas wszystkich bardzo ważnym i wyjątkowym dniem.
W obecnej sytuacji ze względu na Covid-19 nie miałam możliwości zaprosić Państwa i Dzieci
na tradycyjne spotkanie integracyjno – informacyjne w czerwcu.
Poniżej zamieszczam więc kilka istotnych informacji. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji pracy szkoły przekażę Państwu w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.
• Dnia 1 września otrzymacie Państwo pakiet niezbędnych wewnątrzszkolnych dokumentów
do wypełnienia. Jeśli Państwo wyrazicie taką wolę, możecie dostarczyć też kserokopię Gotowości Szkolnej.
• Dnia 2 września o godz. 17:00 zapraszamy Rodziców na spotkanie integracyjno – informacyjne
z wychowawcami i nauczycielami uczącymi.
• Informacja dotycząca organizacji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 zostanie umieszczona
na stronie internetowej szkoły najpóźniej w ostatnim tygodniu wakacji.
W związku z Covid-19 informacja dotycząca organizacji pracy szkoły w oparciu o wytyczne MEN, MZ, GIS zostanie umieszczona
na stronie internetowej szkoły najpóźniej w ostatnim tygodniu wakacji
.

Przekazuję też kilka informacji, które pomogą Państwu przygotować się z dziećmi do rozpoczęcia edukacji:
Wyprawka ucznia klasy pierwszej
Bezpłatne podręczniki dzieci wypożyczają w szkole. Ćwiczenia są własnością dzieci. Będą to:
„Gra w kolory” (podręcznik oraz ćwiczenia) – wydawnictwa MAC EDUKACJA oraz „Bugs Team 1” (podręcznik oraz ćwiczenia) – wydawnictwo MAC Edukacja.
Religia i Etyka są zajęciami dodatkowymi, decyzja należy do Państwa, czy dziecko będzie uczestniczyć w tych zajęciach. Religia – Rodzice są zobowiązani do zakupu wymaganego podręcznika: „Pan Bóg jest naszym Ojcem” (2 części) pod redakcją ks. Marcina Wojtasika
oraz ks. Pawła Płaczka, Wydawnictwo Święty Wojciech.
Etyka – ma na celu wprowadzenie uczniów w świat wartości i ułatwienie kształtowania ich postaw moralno-etycznych. Na lekcjach etyki uczniowie uczą się uważności i samoświadomości. Lekcje etyki wspomagane są technikami teatralnymi, treningiem uważności oraz elementami odysei umysłu. Uczniowie nie korzystają z podręcznika.
• Dziecko może uczęszczać na religię i etykę lub na jedno z tych zajęć, może też nie uczęszczać
na zajęcia, pozostaje wtedy pod opieką świetlicy.
Świetlica jest czynna w godz. 6:30 – 17:00. Dzieci spędzają czas w grupach wiekowych.
Zapisy w dniu 1 września 2020 r.
Obiady przygotowywane są na miejscu przez Rodzinną Pracownię Kulinarną. Szczegóły dotyczące płatności i zamawiania posiłków zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły najpóźniej
w ostatnim tygodniu wakacji.
• Szkoła korzysta z dziennika elektronicznego Librus. Kody dostępu otrzymacie Państwo 1 września.
• W szkole zostaną utworzone dwa oddziały pierwsze (wcześniej planowane były trzy). W klasie może być maksymalnie 27 uczniów. Z uwagi na to, że nadal rodzice zgłaszają dzieci z obwodu, listy klas będą tworzone w ostatnim dniu wakacji.

Pozdrawiam wakacyjnie z Osiemdziesiątki Dziewiątki i zachęcam do obejrzenia naszego filmu
“89 prezentuje… Z wirusem pod wiatr”.
Beata Olszewska