Konkurs Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Uczestnicy:
uczniowie klas I-VIII.

Cele konkursu:
Celem Konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do głębszego zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych, promowanie zasad ochrony danych osobowych, popularyzowanie wiedzy o ochronie danych osobowych, a także podkreślenie istotnej roli tematyki ochrony prywatności i danych osobowych w życiu każdego człowieka.

Zasady konkursu:
– uczestnicy przygotowują dla seniorów nagranie głosowe trwające do 3 minut (podcast) na temat zasad ochrony danych osobowych i bezpiecznego korzystania z sieci. Nagranie może być tworzone w oparciu o cykl porad „Warto wiedzieć” opracowanych przez Urząd Ochrony Danych Osobowych;
– uczestnik Konkursu przygotowuje pracę przy użyciu ogólnodostępnych programów komputerowych, dopuszczalne formaty: mp3, wav;
– w nazwie plików przekazanych w ramach pracy konkursowej mają się znaleźć następujące informacje w kolejności: szkoła, numer, miejscowość, autor czyli SP89_Poznań_I_Kowalski.mp3;
– prace konkursowe należy przesłać wraz z załączonym formularzem zgłoszenia do 13 kwietnia p. Katarzynie Pilarczyk na maila: katarzyna.pilarczyk@sp89poznan.edu.pl;
– wszystkie prace konkursowe biorą udział w konkursie;
– prace mogą być realizowane i zgłaszane indywidualnie, lub zespołowo; w sytuacji zgłoszenia zespołowego nagroda przyznawana jest zespołowi jako całości i nie podlega zwielokrotnieniu oraz wymianie na ekwiwalent pieniężny.

Kryteria oceniania prac:
– w celu oceny prac Organizator powoła Komisję konkursową, w skład której wejdą przedstawiciele Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz przedstawiciele Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
– złożone prace będą oceniane według następujących kryteriów:
* zgodność pracy z tematem oraz trafność i jasność przekazu;
* twórcze podejście do tematu;
* wartość merytoryczna i rzetelne opracowanie tematu.
– laureatami Konkursu zostaną uczniowie, których prace zostaną najwyżej ocenione przez Komisję konkursową zgodnie z ww. kryteriami oceny oraz wymogami zawartymi w Regulaminie. Od ww. decyzji nie przysługuje odwołanie.

Termin:
13 kwietnia 2022 r.

Koordynator konkursu:
Katarzyna Pilarczyk

Wyniki zostaną podane do 9 maja 2022 roku.

Nagrody:
– w Konkursie zostaną przyznane nagrody rzeczowe za zajęcie I-III miejsca w kategorii szkoła podstawowa (kl. I-VIII)
– prace konkursowe laureatów Konkursu będą zaprezentowane na stronie internetowej Organizatora http://www.uodo.gov.pl/

Załączniki:
Regulamin konkursu dla uczniów 2022 finał