Konkurs plastyczny “Pszczoły i trzmiele to nasi przyjaciele”

Organizator konkursu:
Szkoła Podstawowa nr 89 w Poznaniu

Inicjator konkursu:
Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania

Cele konkursu:
– popularyzacja wiedzy na temat znaczenia i roli owadów zapylających (pszczoły, trzmiele), w środowisku naturalnym,
– zwrócenie uwagi na zagrożenia ekologiczne wynikające z ciągle malejącej ilości pasiek oraz postępującej degradacji środowiska,
– przedstawienie możliwości ochrony przyrody, będącej źródłem surowców niezbędnych do wytwarzania produktów pszczelich,

Uczestnicy:
Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej.

Przedmiot konkursu:
Przedmiotem konkurs jest stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej własne obserwacje życia pszczół i trzmieli w Mieście Poznaniu. Praca konkursowa może być wykonana dowolną techniką plastyczną (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, itp.), w formacie A4, w układzie poziomym lub pionowym, w formie płaskiej (nie przestrzennej)

Zasady konkursu:
Warunkiem udziału w konkursie jest przekazanie Organizatorowi pracy plastycznej spełniającej wymagania, wraz ze zgłoszeniem i oświadczeniem, stanowiącymi odpowiednio Załączniki nr 1 i 2 do Regulaminu. Każda praca konkursowa na odwrocie musi zostać podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka.
Kryteria oceniania prac:
Kryteria oceny prac konkursowych są następujące:
1) spójność pomysłu z tematem konkursu,
2) oryginalność pomysłu,
3) estetyka wykonania.

Wyniki konkursu zawierające imię i nazwisko oraz wiek laureatów konkursu i osób wyróżnionych, zostaną opublikowane w terminie do dnia 23 maja 2022 r. na stronie internetowej Miasta Poznania.

Termin konkursu:
Prace należy dostarczyć do dnia 13.04.2022 r. koordynatorowi konkursu p. Agnieszce Ziółkowskiej

Nagrody:
Komisja konkursowa wybierze spośród nadesłanych prac konkursowych laureata I, II i III miejsca i wyróżnienie w każdej kategorii. Komisja konkursowa przyzna w każdej kategorii nagrody ufundowane przez Organizatora:
1) I miejsce: pakiet materiałów edukacyjnych i promocyjnych dotyczących miasta Poznania o wartości do 180 zł,
2) II miejsce: pakiet materiałów edukacyjnych i promocyjnych dotyczących miasta Poznania o wartości do 140 zł,
3) III miejsce: pakiet materiałów edukacyjnych i promocyjnych dotyczących miasta Poznania.

Koordynatorzy konkursu:
Agnieszka Ziółkowska

załączniki:
Karta zgłoszeniowa w języku polskim
Karta zgłoszeniowa w języku angielskim