KONKURS LITERACKI ,,POPISZ SIĘ TALENTEM”

„Jest 25 marca 2121 roku. Imieniny obchodzą Cyberiusz, Księżycomir oraz Gigalena…” – tak mógłby się zaczynać serwis informacyjny za sto lat. Jak będzie wtedy wyglądał świat? Czy powstaną nowe, genialne wynalazki? Czy ludzie zamieszkają na obcych planetach? Czy nasza Ziemia będzie wciąż nadawać się do życia? Czy znajdziemy cudowne lekarstwo na choroby i staniemy się lepsi, mądrzejsi, bardziej troskliwi? A może wręcz przeciwnie? Wierzymy, że Twoja wyobraźnia pozwoli odpowiedzieć na choć część z tych pytań!

Wyobraź sobie, że stacja JUTRO TV wysyła Cię w przyszłość. Masz za zadanie napisać relację z tego, co tam zastałeś. Dlaczego napisać? Ponieważ kamery i twarde dyski źle znoszą podróż w czasie – tylko tekst pisany jest w stanie ją przetrwać! Do dzieła zatem! Zrelacjonuj, co przeżyłeś w świecie jutra, kogo spotkałeś, w jakich zdarzeniach uczestniczyłeś, co zaobserwowałeś. Koniecznie dodaj także własny komentarz – jak prawdziwy reporter!

Zachęcamy uczniów klas I – VIII do wzięcia udziału w piątej edycji konkursu literackiego ,,POPISZ SIĘ TALENTEM’’, organizowanego przez Wydawnictwo Nowa Era. Prace należy przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego do 20 IV. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz sposobu przesyłania prac znajdują się pod poniższym linkiem:

https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem

Wszelkie pytania można przesyłać na nasze adresy e-mail:
malgorzata.graczyk@sp89poznan.edu.pl
joanna.weremko@sp89poznan.edu.pl