Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas IV, V, VI

Zapraszamy wszystkich lubiących czytać do wzięcia udziału w IX edycji Konkursu Pięknego Czytania pod hasłem „Diabelskie sztuczki Lecha Konopińskiego”.

Konkurs będzie odbywał się w trzech etapach:
• szkolnym – eliminacje w naszej szkole: 9 listopada 2015 r. o godz. 12.00 w bibliotece szkolnej.
W etapie szkolnym każdy uczestnik będzie zobowiązany do przeczytania przygotowanego przez siebie fragmentu utworu trwającego nie dłużej niż trzy minuty oraz wybranego fragmentu krótkiego utworu Lecha Konopińskiego (według własnego wyboru). Trzy osoby wytypowane przez jury (p. A. Czarnocka Gospodarczyk, p. J. Weremko – Witkowska, p. M. Prusinowska) przechodzą do kolejnego etapu.
• międzyszkolnym – odbędzie się 17 listopada 2015 r. o godzinie 11:00 w MDK nr 3. Na tym etapie każdy uczestnik będzie również zobowiązany do przeczytania przygotowanego przez siebie fragmentu utworu trwającego nie dłużej niż trzy minuty oraz wybranego fragmentu krótkiego utworu Lecha Konopińskiego (jednak według wyboru organizatorów).
• finałowym – odbędzie się 21 listopada 2015 r. o godzinie 10:00 w MDK nr 3. W rozgrywce finałowej uczestnicy będą zobowiązani do odczytania przygotowanego przez organizatorów:
 wylosowanego fragmentu lektury – utworu Lecha Konopińskiego,
 fraszki autora,
 fragmentu baśni ludowej „O sprytnej Maryjce” (tekst dostępny na stronie:www.fundacjaaitwar.pl).
Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody. Zwycięzcy będą mogli także zaprezentować swe umiejętności podczas nagrania audycji radiowej.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Organizatorki szkolnego etapu konkursu:
A. Czarnocka Gospodarczyk, J. Weremko – Witkowska, M. Prusinowska