Ekonomiczny klucz do przyszłości 2022

Inicjator konkursu:
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 „Dębinka”, ul. Grabowa 33, 61-473 Poznań

Cele konkursu:
– popularyzacja wiedzy ekonomicznej wśród uczniów szkoły podstawowej,
– rozwijanie umiejętności zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce.

Uczestnicy:
Uczniowie klas 6-8 szkoły podstawowej.

Zasady konkursu:
Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, międzyszkolnego i finałowego.
Na etapie szkolnym i międzyszkolnym uczniowie rozwiązują test konkursowy dostępny on-line przy stanowisku komputerowy w szkole lub w miejscu zamieszkania, jeżeli uczeń przebywa na kwarantannie lub w przypadku czasowego zawieszenia pracy szkół.
W czasie konkursu uczniowie nie mogą korzystać z żadnych aplikacji, stron internetowych i komunikatorów. W przeglądarce należy włączyć obsługę JavaScript oraz ustawić opcję „Zezwalaj na wyskakujące okienka”.
Testy obejmują podstawowe zagadnienia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, w tym tematy poruszane w trakcie wykładów adresowanych do uczestników, które zostaną przeprowadzone w ramach działań Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a także podanej literatury podstawowej.
Do konkursu mogą przystąpić uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału oraz oddali podpisaną przez opiekunów zgodę uczestnictwa nauczycielowi matematyki do 3.12.2021 r.

Kryteria oceniania prac:
Do etapu międzyszkolnego konkursu kwalifikują się uczniowie, którzy na etapie szkolnym uzyskali 75% możliwych do zdobycia punktów.
Do etapu finałowego konkursu kwalifikują się uczniowie, którzy na etapie międzyszkolnym uzyskali 80% możliwych do zdobycia punktów.
Na etapie finałowym uczestnicy Konkursu będą przygotowywali test teoretyczny i rozwiązanie praktyczne problemu, który zostanie przedstawiony w momencie rozpoczęcia ostatniej części rywalizacji. Następnie zaprezentują swoje propozycje w czasie wideokonferencji z Międzyszkolną Komisją Konkursową.
Ocenie podlegają m.in.: kreatywność, oryginalność pomysłów podejmowanych działań, wartość merytoryczna, walory językowe/ poprawność językowa, atrakcyjność prezentacji.

Termin i miejsce konkursu:
– etap szkolny odbędzie się 21 lutego 2022 r. (poniedziałek) o godz. 14.00. Ogłoszenie wyników etapu szkolnego konkursu w formie komunikatu, w wersji elektronicznej w ciągu 3 dni roboczych od daty przeprowadzenia etapu szkolnego konkursu.
– etap międzyszkolny konkursu odbędzie się w dniu 8 marca (poniedziałek) o godz. 14.00.

Nagrody:
Tytuł Laureata Konkursu uzyskują zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca. Pozostali uczestnicy ostatniego etapu uzyskują tytuł Finalisty Konkursu.

Szkolna Komisja Konkursowa:
Anna Izydorczyk
Hanna Jasiczak
Anna Szymczak
Agata Rozmus

Zgoda na udział w konkursie