Dzień Świętego Patryka

Drodzy Uczniowie:)
Wielkimi krokami zbliża się Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Postać Świętego Patryka oraz tradycje związane z obchodami tego święta są dobrze znane społeczności Osiemdziesiątki Dziewiątki, ponieważ w naszej szkole na przestrzeni ostatnich kilku lat były organizowane konkursy oraz projekty właśnie z tej okazji.
W tym roku w ramach projektu edukacyjnego pt. „Dzień św. Patryka na świecie” zapraszamy uczniów do włączenia się we wspólne obchody. Celem projektu jest przybliżenie i rozpowszechnianie tradycji związanych z obchodami Dnia św. Patryka.
Dzień św. Patryka obchodzimy 17 marca, ale już dziś możecie zacząć przygotowania do obchodów tego święta.

Poniżej przedstawiamy opis wspólnych działań:
1. Uczniowie klas 4-7 w ramach pracy na lekcjach języka angielskiego i plastyki przygotują prace plastyczno-językowe w różnych formach:
kl. 4 – słowniczek pojęć, symbole związane ze św. Patrykiem i Irlandią w formie książeczki;
kl. 5 – podstawowe wiadomości o Irlandii (największe miasta, atrakcje turystyczne itp.) w formie lapbooka;
kl. 6 – tradycje związane z obchodami Dnia św. Patryka w formie lapbooka;
kl.7 – przybliżenie postaci św. Patryka w dowolnej formie (plakat, historyjka obrazkowa, lapbook, komiks).

2. Uczniowie klas 4-8 przygotują życzenia w języku angielskim z okazji Dnia św. Patryka, które zostaną wywieszone w holu patrona w dniu 17.03.2022r (życzenia zapisane na przygotowanych wcześniej przez uczniów kartkach okolicznościowych o maksymalnym formacie A5).

3. W dniu 17.03.2022 r. wszyscy ubieramy się na zielono.

4. Wybrana grupa uczniów przygotowuje układ taneczny do irlandzkiej melodii “The shamrock beat” w ramach lekcji muzyki z panią Agatą Majchrowską. W dniu 17.03.2022 r. podczas długiej przerwy po 5 lekcji układ taneczny zostanie zaprezentowany i nagrany przez Panią Agatę Rozmus.

Prace uczniów zostaną wywieszone w holu patrona.

17 marca 2022 w ramach głównych obchodów Dnia św. Patryka:
– zostanie zaprezentowany układ taneczny do utworu “Shamrock Beat” na dziedzińcu szkolnym,
– zostaną wykonane zdjęcia klasowe na tle przygotowanej ścianki tematycznej,
– ekspozycja przygotowanych przez klasy 4-8 życzeń z okazji Dnia św. Patryka.

Kryterium oceny będzie obejmowało:
– zaangażowanie ucznia w wybrane działanie projektowe,
– jakość i staranność wykonania zadania,
– pomysłowość, umiejętność wykorzystania i zaprezentowania informacji oraz estetykę wykonania przy tworzeniu plakatów przez grupy.

GOOD LUCK!!!