Dzień Bezpiecznego Internetu

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzimy 8 lutego, chcemy przypomnieć sobie o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i o tym, jak ważna jest kultura i szacunek w wirtualnym świecie. Chcemy również przypomnieć o tym, jakie zagrożenia czyhają w sieci i jak można się przed nimi zabezpieczyć.
Po feriach tematami omawianymi na pierwszych lekcje zajęć komputerowych i informatyki będą zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Uczniów z klas 4-8 zachęcamy do przygotowania padletów na temat bezpiecznego korzystania z internetu i przesłanie linku do nich na adres: anna.szymczak@sp89poznan.edu.pl do dnia 01.02.2022 r.
Chętnych uczniów z klas 4-8 prosimy również o przygotowanie quizów w formularzu Google oczywiście na temat bezpiecznego internetu, które zaprezentujecie kolegom z klasy podczas lekcji informatyki. Proszę dodać jako współtwórcę p. Agatę Rozmus (agata.rozmus@sp89poznan.edu.pl), która zweryfikuje poprawność Waszych prac.
Zapraszamy również wszystkich uczniów, którzy chcą zawalczyć o tytuł Strażnika Bezpiecznego Internetu SP 89 w czwartek, 10.02.2022 r. do udziału w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie.

Pamiętajcie, że LEPSZY INTERNET ZALEŻY OD NAS!