Deklamatornia 2016 – wyniki

W czwartek 17 listopada odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego – „Deklamatornia”.
Tegoroczni uczestnicy „Deklamatornii” zmierzyli się z poezją Lecha Konopińskiego. Ich interpretacje przenosiły zebranych co rusz w inne obszary wyobraźni. Znaleźli się więc „w cudownej krainie Banialuce”, w kraju „za siódmą górą i siódmą rzeką”, a nawet przez chwilę byli w całkiem „dzikim kraju”. Wszędzie tam istoty wszelakiego autoramentu żyły w zgodzie i przyjaźni, a polszczyzna broniła swych racji w świecie, gdzie wszystko jest „generalnie i dokładnie”.
Komisja konkursowa w składzie: Maria Czekalska Szarzała, Magdalena Prusinowska oraz Paulina Urbaniak, która oceniała 11 deklamatorów z klas IV – VI, miała twardy orzech do zgryzienia uzgadniając werdykt.
W tym roku komisję konkursową zachwyciły recytacje trzech uczennic klasy piątej:
Mai Siwiec, Natalii Mikołajczak oraz Marty Wojszel.
***
Gratulujemy zwyciężczyniom szkolnego etapu konkursu i życzymy im dalszych sukcesów na niwie deklamatorskiej! Dziewczęta będą reprezentowały Szkołę podczas grudniowego międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Zimowe Poezjobranie”. Tam również będą deklamowały utwory Lecha Konopińskiego.
Wszystkim występującym serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i do zobaczenia za rok!

Organizatorzy:
Magdalena Prusinowska, Maria Czekalska Szarzała, Paulina Urbaniak