XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS IV SZKÓŁ PODSTAWOWYCH MIASTA POZNANIA I OKOLIC

Organizator konkursu:
Szkoła Podstawowa nr 19 W Poznaniu
Cele konkursu:
 rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci,
 popularyzowanie matematyki,
 rozwijanie umiejętności logicznego myślenia,
 doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznych;
 możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności matematycznych.
Uczestnicy:
Uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej.
Zasady konkursu:
1. Chęć udziału w konkursie uczniowie kas czwartych zgłaszają nauczycielowi matematyki do 14 listopada 2019r.
2. Eliminacje szkolne przeprowadzone zostaną w formie pisemnej 19 listopada 2019r. o godz. 12:50. Czas trwania: 45 minut. Do etapu rejonowego zakwalifikuje trzech najlepszych uczestników etapu szkolnego. W przypadku uzyskania prac więcej niż trzech uczniów równej liczby punktów szkolna komisja konkursowa przeprowadzi dodatkowe eliminacje.
3. Etap rejonowy i finałowy odbędzie się 29 lutego 2020 r. (sobota) o godzinie 9:00 w SP 19 w Poznaniu, os. Oświecenia 1. Składać się on będzie z dwóch części:
– testu z zadaniami zamkniętymi – etap I czas pracy: 60 min
– zadań otwartych – finał czas pracy: 60 min
Do finału kwalifikuje się uczeń, który uzyskał w części testowej minimum 90% ogólnej liczby punktów możliwych do uzyskania w tej części konkursu.
Suma punktów uzyskanych w pierwszym i drugim etapie decyduje o zajęciu miejsca przez uczestnika. W przypadku nieuzyskania w I etapie przez żadnego uczestnika wymaganych 18 pkt lub gdy co najmniej 18 pkt uzyska niewielu uczestników, komisja może zakwalifikować do II etapu najlepszych uczestników, którzy otrzymali mniej niż 18pkt. Decyzja komisji jest ostateczna. Oficjalne wyniki konkursu zostaną ogłoszone w późniejszym terminie na stronie internetowej www.sp19poznan.pl
Podczas eliminacji uczniowie nie korzystają z kalkulatorów.
4. Uczniowie biorący udział w konkursie posiadają ważną legitymację szkolną i zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Koordynatorzy konkursu:
Anna Izydorczyk
Hanna Jasiczak
Anna Szymczak
Katarzyna Węcławiak

Zgoda na udział w konkursie