Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Zuch Roczny

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Zuch Roczny
klasa 1
Zuch z języka angielskiego:
Ryszard Sznura – tytuł laureata
Zuch z matematyki:
Pola Szymańska – tytuł laureata

klasa 2
Zuch z języka angielskiego:
Michał Barczyński – tytuł laureata

klasa 3
Zuch z matematyki:
Maria Waligórski – tytuł laureata
Władysław Baszyński – tytuł laureata
Szymon Miszkowicz – tytuł laureata

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wyniki Szkolnego Konkursu „Chemia i fizyka w obiektywie”

Z przyjemnością ogłaszamy listę zwycięzców Szkolnego Konkursu „Chemia i fizyka w obiektywie”:
I miejsce-Marek Ocalewski kl.7b
II miejsce-Marcin Kasowski kl.8b
III miejsce-Julia Komorowska kl.8b
III miejsce-Wojciech Szymczak kl.7b

Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Dzień Hogwartu – wyniki

Wyczekiwane sowy z wynikami nadleciały prosto z Departamentu Magicznej Edukacji!

Z przyjemnością ogłaszamy listę zwycięzców – czarodziejów, którzy otrzymali najwięcej ocen wybitnych – w konkursach zorganizowanych z okazji Dnia Hogwartu:

“SUMy – Standardowe Umiejętności Magiczne”:
I miejsce – Maria Waligórska, kl. 3c
II miejsce – Jerzy Zdrenka, kl. 4c
III miejsce – Agata Fryc, kl. 3a

“Owutemy – Okropnie Wyczerpujące Testy Magiczne”:
I miejsce – Anna Krzywińska, kl. 7b
II miejsce – Tomasz Korus, kl. 8b
III miejsce – Alicja Korus, kl. 5b

“Mandragora, czyli zielarski sukces początkującego czarodzieja”:
I miejsce – Sonia Kosmowicz, kl. 2b
II miejsce – Marcelina Kacprzyk, kl. 2a
III miejsce – Nela Kaźmierczak, kl. 1b

Zachęcamy do obejrzenia prac pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1nsRTssE3jEdVXlP1rzPLEtxgUQj_xsck?usp=sharing

“Włos z ogona jednorożca, pióro feniksa i włókno ze smoczego serca, czyli różdżka czarodzieja”:
I miejsce – Krystyna Baszyńska, kl. 5b
II miejsce – Lena Szymańska, kl. 4b
III miejsce – Maja Strawa, kl. 7c
wyróżnienie: Elizaweta Kositska, kl. 4a

Zachęcamy do obejrzenia prac pod linkiem: https://wke.lt/w/s/bMDE1D

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Odkrywcy białych plam na mapie

Organizator:
Szkoła Podstawowa nr 89 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Poznaniu

Cele konkursu:
– kształtowanie umiejętności czytania mapy, wyszukiwania odpowiednich informacji z atlasu geograficznego
– poszerzanie zainteresowań geograficznych, szczególnie związanych z krajoznawstwem i geografią fizyczną i polityczną świata
– kształtowanie umiejętności współpracy z drugim uczniem
– poszerzanie wiadomości o państwach świata.

Uczestnicy:
uczniowie klas 5

Zasady konkursu:
– zadania polegają na stworzeniu trasy podróży po wybranych kontynentach i miejscach świata wg zasad przedstawionych przez nauczyciela na początku konkursu
– na konkurs zgłaszają się uczniowie w 2-osobowych zespołach
– uczestnicy konkursu otrzymują atlas oraz kartę konkursową z mapą świata w formacie A3
– każdy uczeń przynosi ze sobą kolorowe przybory piśmiennicze (w pracy liczy się także estetyka i czytelność pracy) do tworzenia trasy podróży na mapie
– konkurs trwa jedną godzinę zegarową

Kryteria oceny:
– stopień realizacji przewidzianych zadań
– poprawność wykonania zadań (dotyczy poprawnego odczytywania informacji z map atlasu)
– kreatywność i pomysłowość w doborze środków kartograficznych i ustalaniu trasy własnej podróży
– znaczenie w ocenie prac ma też czytelność pracy oraz, w drugiej kolejności, estetyka pracy

Termin i miejsce konkursu:
– konkurs odbędzie się 06 czerwca 2022 r. o godzinie 14:45 w sali 109
– wyniki konkursu zostaną ogłoszone 8 czerwca 2022 r. na stronie internetowej szkoły w zakładce Konkursy oraz w Ogłoszeniach dziennika elektronicznego Librus

Komisja konkursowa:
Paweł Szuszkiewicz
Magdalena Prusinowska
Agata Majchrowska

Nagrody:
Dla finalistów konkursu przewidziane są dyplomy i drobne nagrody rzeczowe

Koordynator konkursu:
Paweł Szuszkiewicz

Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Europie

Z przyjemnością ogłaszamy listę zwycięzców Szkolnego Konkursu Wiedzy o Europie:

I miejsce – Arkadiusz Jankowski kl.8a i Antoni Malinowski kl.7c
II miejsce – Marta Boruszak kl. 8b
III miejsce – Michał Cholewczyński kl.8b

Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Kadra wojewódzka koszykarzy

Z radością informujemy, że Milan Stroiński, uczeń klasy 7d został powołany do kadry wojewódzkiej koszykarzy U-13, a ze starszą drużyną MKK PYRA Poznań U-14 zdobył mistrzostwo Wielkopolski🏀.
Gratulujemy!!!

Finał Województwa Wielkopolskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym

W poniedziałek 30.05.2022 r. Stanisław Szymczak, uczeń kl. 5b reprezentował Osiemdziesiątkę Dziewiątkę w Finale Województwa Wielkopolskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców, który odbył się w Pile. W biegu na 1000 m zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 najlepszych zawodników z całej Wielkopolski w roczniku 2009/2010.
Gratulujemy Stasiowi i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas 4-8

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy listę zwycięzców konkursu pięknego czytania:
Daria Kinstler – klasa 4c,
Krystyna Baszyńska – klasa 5b,
Wiktoria Karpińska – klasa 6b,
Marek Szczuciński – klasa 7b,
Natalia Pilarska – klasa 8c.

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.