List z wakacji po angielsku

W czerwcu, na pewnych lekcjach języka angielskiego w klasach trzecich miały miejsce niezwykłe zdarzenia: sala lekcyjna zamieniła się w mały Londyn, a każda ławka – w jedną ze znanych ulic londyńskich. Uczniowie zaś otrzymali adresy z prawdziwym kodem i numerem domu. A wszystko po to, aby porozmawiać o sposobach komunikowania się ludzi w dzisiejszych czasach. Ostatecznie zaś skupiliśmy się na pisemnej wymianie informacji, a z tej grupy wybraliśmy… tradycyjny list! Uczniowie, początkowo nieco zagubieni, prowadzeni cierpliwie przez prowadzące lekcje trzy organizatorki, powoli nabierali pewności siebie. Ostatecznie powstały bardzo piękne, bardzo osobiste, z widomymi oznakami inwencji twórczej i kreatywności (samodzielnie rysowane znaczki, ozdabianie kopert i listów rysunkami, operowanie kolorem) listy, które każdy autor osobiście wrzucał do stojącej w sali skrzynki pocztowej. Wybrany listonosz, na tle piosenki ”Mister Postman” zespołu The Beatles, roznosił korespondencję adresatom. Najprzyjemniejszym momentem dla uczestników okazało się odczytywanie otrzymanych listów. W podsumowaniu zajęć organizatorki miały okazję usłyszeć m.i.: „To najlepsza lekcja angielskiego w tym roku!”, co zdecydowanie uznały za najbardziej wartościową nagrodę. Padły też pytania, czy można do organizatorek napisać z prawdziwych wakacji po angielsku? Yes, you can! Zachęcamy gorąco!

Lekce języka angielskiego ”Communication between people” zorganizowałam i prowadziłam wspólnie z praktykantkami UAM
Bogumiła Kordus