Pasje i sukcesy naszych uczniów

Sukcesy w turniejach tanecznych

Bardzo cieszymy się, ze nasi uczniowie rozwijają swoje pasje i odnoszą sukcesy. W minionym miesiacu, uczeń naszej szkoły Lykholat-Shkarada Denys trzykrotnie zdobył pierwsze miejsce na następujących turniejach tanecznych:
– Ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego o memoriał Barbary Krzyźanowskiej-Ksok (09/03/2024)
– Ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego o puchar burmistrza Środy Wielkopolskiej (10/03/2024)
– Ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego o puchar burmistrza gminy Kostrzyn (16/03/2024)
Denysie, serdecznie gratulujemy i trzymamy za Ciebie kciuki w kolejnych tanecznych zmaganiach.

Sukcesy w zapasach

Miło nam poinformować, że Oliwier Deja, uczeń klasy 5b zajął 1 miejsce na jednym z większych turniejów w Europie “Helsinki Open”, które odbyły się 11 grudnia 2022 r.
Trzymamy kciuki, bo w marcu Oliwier leci do Estonii.

Sukcesy w kajakarstwie

9 października 2021 na Malcie odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Kajakarstwie. Brał w nich udział Iwo Kiciński wychowanek KS AZS-AWF Poznań, uczeń klasy 6a SP 89 w Poznaniu. Iwo zajął II miejsce w finale czwórek K4 na dystansie 500m w kategorii dziecięcej.
Iwo trenuje 4-5 razy w tygodniu w AZS-AWF Poznań pod okiem trener Marzeny Wyszkowskiej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Iwo!

Sportowe pasje

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 6d Milan Stroiński, grając w reprezentacji MKK (Młodzieżowy Klub Koszykówki) Pyra Poznań zwyciężył w Turnieju z Okazji 100-lecia Wielkopolskiego Związku Koszykówki. Zespół odniósł komplet wygranych, a Milan znacznie przyczynił się do zwycięstw, zdobywając punkty we wszystkich meczach.
Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania sportowych pasji i okazji do reprezentowania naszej szkoły.

Konkurs mikołajkowy

Miło jest nam poinformować, że Helena Jarzyńska, uczennica klasy 6b wzięła udział w pozaszkolnym konkursie na stworzenie budowli piernikowej i zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sukcesy w jeździe konnej

Ewa Kutryba, uczennica klasy 8a, od 7 lat jeździ konno, trenuje skoki, a od 2 lat łucznictwo konne w KS Kawalkada z dużymi sukcesami. 🙂 W zeszłym roku została Mistrzynią Wielkopolski Juniorów, zdobyła Puchar Wielkopolski (oprócz wygranych w licznych zawodach).
W bieżącym roku Ewa została m.in. Mistrzynią Polski Juniorów Polskiej Federacji Łucznictwa Konnego pod patronatem Ministerstwa Sportu. Obroniła tytuł Mistrzyni Wielkopolski Juniorów oraz w tym roku również zdobyła Puchar Wielkopolski. Dorobek pucharowo-medalowy: 14 pucharów, 24 złotych medali, 15 srebrnych medali i 2 brązowe 🙂

Z wielką przyjemnością przedstawiamy poniżej listę sportowych osiągnięć Oliwiera Deja, ucznia klasy 1c: