CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki

Sala: 21
Klasa: 2b

Tematyka zajęć:
Zajęcia rozwijające zainteresowania czytelnicze w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego: “CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki” edycja 6.
Projekt doskonale wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2024/2025.
CELE PROJEKTU: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, pogłębianie wiedzy na temat radzenia sobie z emocjami, kształtowanie u uczniów postaw empatii i samoakceptacji, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych, wspieranie rozwoju nauki języka polskiego i oświaty polskiej za granicą.