ZHP w SP89

Zuchy z 89 Jeżyckiej Gromady Zuchowej Wesołe Krasnale to niezwykłe dzieci z klas I-III, które nie mają czasu na nudę. Mają milion pytań na minutę, niespożytą energię i nie boją się odkrywać świata. Na każdej zbiórce, biwaku, rajdzie i obozie przeżywają mnóstwo niesamowitych przygód. Zdobywają nowe umiejętności, stawiają pierwsze kroki w swojej samodzielności, a przy tym wszystkim dobrze się bawią. Pytane o to, co najbardziej im się podoba, odpowiadają: WSZYSTKO 🙂 We wszelkich wyzwaniach dnia codziennego towarzyszą im niezastąpione druhny, o równie niespożytej energii, które próbują sprostać wszystkim stawianym pytaniom (bo dlaczego właściwie Gapcio nie ma brody?).

Co by nie robić dzieci rosną… ale to nic 🙂

Ciąg dalszy przygód na harcerskiej ścieżce czeka ich w 233 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej Contrast. Tam pod okiem doświadczonej kadry zdobywają podstawowe umiejętności survivalowe, odkrywają swoje pasje, jedni zaczynają kariery sportowców, inni naukowców, biznesmenów, aktorów, mechaników i wielu, wielu innych… Harcerze to już zupełnie inna bajka. Są samodzielni, wytrwali, odpowiedzialni (w granicach rozsądku), pomysłowi i nie znają słowa „niemożliwe” – rzeczy trudne wykonują od ręki, rzeczy niemożliwe w godzinę, a cuda w dwie… Stosując zasadę „nic na siłę – tylko młotkiem”, przy użyciu toporka, sznurka i gwoździa potrafią zrobić dosłownie wszystko, no prawie (od tablicy ogłoszeń, przez huśtawkę, po wehikuł czasu!). Świat zgłębiają na zbiórkach, biwakach, rajdach, grach terenowych i letnich obozach. Potrafią też usmażyć naleśniki, chruściki a także mogą przygotować piękne, niedzielne śniadanie.

„Harcerze! Nie wierzę!”
To uwierz, przyjdź na zbiórkę, sprawdź i zacznij zbierać najlepsze wspomnienia z zuchowych i harcerskich przygód.

Zuchy (kl. 1 – 3) – zbiórki w zuchówce w SP 89.
Zapraszamy na naszą stronę www.89jgz.szczep7.pl
Kontakt: tel. 511 219 267
89jgz@szczep7.pl

Harcerze (kl. 4 – 6) – zbiórki w harcówce w SP 89 w czwartki i piątki.
Zapraszamy na naszą stronę www.233pdh.szczep7.pl
Kontakt: tel. 695 898 342
233pdh@szczep7.pl

zuchówka = harcówka