OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OSIEMDZIESIĄTKA DZIEWIĄTKA WŁĄCZA SIĘ W GROSZOWĄ ZBIÓRKĘ „GÓRA GROSZA” ORGANIZOWANĄ PRZEZ TOWARZYSTWO NASZ DOM.

W dniach od 25.11.2019 do 02.01.2020 r. w portierni będzie wystawiona puszka oznaczona logiem akcji. Prosimy o zasilanie puszki monetami o nominałach 1, 2, i 5 groszy.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Akcja ma również charakter konkursu, zgodnie z regulaminem akcji GÓRA GROSZA Organizatorzy nagrodzą szkoły które zbiorą najwięcej w całej Polsce oraz w każdym województwie.

Koordynatorki akcji:
Anita Orzechowska – opiekun sekcji wolontariatu
Katarzyna Bykowska
Weronika Stachecka

Akcja charytatywna SERCE DLA LWOWA

Akcja charytatywna SCHRONISKO W GAJU

ZBIÓRKA PIENIĘŻNA ORAZ TRWAŁEJ ŻYWNOŚCI

W związku z ogólnopolską kampanią Dni Walki z Głodem, Szkolne Koło PCK rozpoczyna w szkole kwestę pieniężną pod hasłem „Wrzuć złotówkę na grochówkę” oraz zbiórkę trwałej żywności w celu dożywiania osób ubogich. Wszystkie zebrane środki oraz żywność zostaną przekazane dla osób potrzebujących. Akcja zostanie przeprowadzona w dniach 15-26 października.
Z serdecznymi pozdrowieniami
opiekun SK PCK Dorota Fornalczyk

OPATRUNEK NA RATUNEK

Szkolne Koło Wolontariatu zachęca całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji fundacji Redemptoris Missio  „Opatrunek na ratunek” – podczas tej akcji zbieramy wszystkie materiały opatrunkowe – nowe, nieużywane i długim terminem ważności (minimum 0,5 roku). Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, proszek Dermatol, igły, strzykawki, venflony, drobne sprzęty i urządzenia medyczne: termometry bezrtęciowe albo elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych sprzętów, glukometry z paskami. Akcja trwa do dnia 08.11.2019 r.

PATRZ SERCEM

Podsumowanie akcji PATRZ SERCEM