Terapia ręki

Prowadzący: Anita Orzechowska
Termin: czwartek
Godzina: 7:00 – 8:00
Uczniowie klasy pierwszej
Sala: 23

Ręka jest narządem ruchowym, dzięki któremu badamy otaczający nas świat, poznajemy go oraz komunikujemy się z nim. Dzięki rękom możemy realizować polecenia mózgu, pisać rysować, rzucać, chwytać, itp. Ręka spełnia swoją funkcję, gdy wszystkie jej elementy składowe działają prawidłowo (kości, stawy, mięśnie).
Głównym celem zajęć jest usprawnianie motoryki małej, dostarczenie wrażeń dotykowych oraz doskonalenia umiejętności w zakresie samoobsługi, a także przygotowanie obręczy barkowej, zbudowanie stabilizacji centralnej, poprawy propriocepcji, po to by dzieci poprawnie siedziały przy stolikach.
Ćwiczenia i zabawy przeprowadzone na terapii ręki mają rozwijać sprawność ruchową dłoni dziecka, kształtować chwyt oraz koordynację pomiędzy dłonią prawą i lewą, a w dalszej kolejności obejmują naukę pisania.