Sukcesy Maksa

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy poinformować o sukcesach sportowych Maksa Kruczyńskiego, ucznia klasy 7b.
Maks trenuje żeglarstwo i odnosi ogromne sukcesy.
W regatach Mistrzostwa Wielkopolski w klasie Optymist, w klasyfikacji open na 72 zawodników Maks zajął 1. miejsce.
W ostatnim czasie brał udział w zgrupowaniu w Dziwnowie, gdzie odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa w klasie Optymist. Startowało 346 zawodników nie tylko z Polski, ale również z zagranicy – Szwecji, Norwegii, Włoch, Finlandii, Irlandii.
Do osiągnięć Maksa możemy również zaliczyć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Żeglarstwie. Maksymilian zdobył bardzo dobre 6. miejsce i tym samym zakwalifikował się do Kadry Polski Juniorów.
Gratulujemy!!!

W piątek, 7 grudnia, w Centrum Olimpijskim PKOI w Warszawie, wręczono nominacje do kadr narodowych oraz podsumowano sukcesy polskich żeglarzy.
Maks Kruczyński otrzymał nominacje w klasie OPTYMIST na rok 2019. W sezonie 2019 będzie uczestniczył w wielu wyjazdach i zgrupowaniach zagranicznych oraz krajowych.
Maksie jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy kolejnych sukcesów.

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach Maksa. Od 24 kwietnia do 5 maja przebywał na zgrupowaniu Kadry w Pucku, gdzie 170 zawodników ścigało się w regatach Pucharu „Zatoki Puck” – jednych z najważniejszych regat w tej klasie. Były to pierwsze eliminacje wyłaniające reprezentantów Polski Klasy Optymist do czerwcowych mistrzostw Europy we Francji oraz lipcowych mistrzostw świata na Karaibach. Maks zajął bardzo wysokie 6 miejsce!!!

Wyniki

Od 16-19 maja w Dziwnowie odbędzie się ostatnia eliminacja, która ostatecznie wyłoni reprezentację na ME i MS. Oczywiście powiadomimy o wynikach i trzymamy kciuki:))

Z przyjemnością przekazujemy kolejne informacje na temat sukcesów Maksa w żeglarstwie.
Sezon przepracowany ciężko i solidnie – żeglując także na morzu w bardzo ciężkich warunkach (wiatr około 6 stopni w skali Beauforta)
Uczestniczył w zgrupowaniach kadry, wielu regatach i eliminacjach do Mistrzostw Świata i Europy na rok 2020 zdobywając wysokie noty.
INTERNATIONAL Championship of the Polish Optimist 2019 – Dziwnów
Puchar Zatoka Puck 2019 – Puck
Puchar Trzech Ryb – jezioro Niegocin
Puchar Dziwnowa 2019 – Dziwnów
Puchar YKP Gdynia – Gdynia
Srebny Zagiel optymista – jezioro Kiekrz
LOTOS NORD CUP GDANSK 2019 – Gdansk.

Na wyróżnienie zasługują również wysokie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich 2019.
Na początku listopada będziemy wiedzieć czy Maks zakwalifikował się do kadry Polski na rok kolejny. Oczywiście trzymamy za Maksa kciuki 🙂