Noc Naukowców

W piątkowy wieczór grupa osób z OP2 wybrała się na rodzinny spacer na Uniwersytet Przyrodniczy, gdzie, jak co roku, organizowana była Noc Naukowców. Dzieci miały, między innymi, okazję poznać właściwości ciekłego azotu, obserwować proces mikrokapsułkowania, oglądać komórki ziemniaka pod mikroskopem, bawić się piaskiem kinetycznym i próbować molekularnego kawioru. Dzieci śledziły także różne procesy zachodzące na stoisku młodego biofizyka, a zdobytą wiedzę postanowiły wykorzystać podczas eksperymentów w domu.

Klasa 1b w piątkowe popołudnie spędziła na Uniwersytecie Przyrodniczym. Dzieci uczestniczyły w pokazach przygotowanych przez studentów tej uczelni. Brały udział w degustacji produktów mlekopodobnych. Wykonywały doświadczenia fizyczne i biofizyczne. Sprawdzały, co kryje się wewnątrz roślin oraz oglądały przez mikroskop budowę komórek organizmów żywych.
Dzieci były pod dużym wrażeniem.

W ramach Nocy Naukowców klasa 2c brała udział w warsztacie pt. “Mój mały biznes”. Dokonywanie wyborów związanych z wydatkowaniem pieniędzy, czyli co się opłaca, a co nie, okazało się niezwykle trudne, ale też zabawne :).