Kółko muzyczne

Termin: wtorek 14:45 – 15:30
Sala 114
Klasy: 4 – 8

Na spotkaniach koła muzycznego, uczymy się współdziałania w grupie, przygotowując głównie utwory wokalne i taneczne do szkolnych występów. Ćwiczymy intonację głosu, poczucie rytmu i współbrzmienia w zespole. Chętne dzieci, mają też możliwość występowania solo lub w duetach. Repertuar związany jest ze szkolnym kalendarzem występów; dzieci chętnie także wychodzą z własnymi propozycjami utworów, które potem wspólnie przygotowujemy i ćwiczymy. Układy taneczne tworzymy zwykle wspólnie, często wykorzystując podpatrzone, lub samodzielnie przemyślane kroki. Są to zarówno elementy polskich tańców, jak i ruchu do ulubionych piosenek współczesnych wykonawców. Naszym ważnym zadaniem jest oswajanie się z wystąpieniami na scenie i możliwość rozwijania zainteresowań muzycznych.