Internetowy konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA

Serdecznie zachęcamy uczniów z klas 1-8 do udziału w konkursie matematyczno-logicznym.

Inicjator konkursu:
Wydawnictwo Karty Grabowskiego

Cele konkursu:
– propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki
– zachęcanie do nauki tabliczki mnożenia..

Uczestnicy:
Uczniowie klas 1-8 szkoły podstawowej.

Zasady konkursu:
1. Konkurs polega na rozwiązywaniu łamigłówek matematyczno-logicznych, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.
2. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:
– ALFA – klasy IV i młodsze
– BETA – klasy V i VI
– GAMMA – klasy VII i VIII
3. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie informują o tym szkolnych koordynatorów konkursu, koordynator po otrzymaniu informacji przekaże librusem rodzicom link do rejestracji. Rejestracja kończy się w dniu 5.10.2020.
4. Pierwszy etap trwa 3 dni (od 5.10.2020, godz. 12:00 do 8.10.2020, godz. 12:00).
Każdego dnia uczestnicy logują się na swoje konto i pobierają (w pliku pdf) zestaw składający się z 6 zadań (każda kategoria ma swój zestaw). Uczestnicy mają 24 godziny na ich rozwiązanie i przesłanie odpowiedzi. Odpowiedzi do zadań należy przesyłać za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie konkursu.
5. Przy każdym zadaniu podana jest informacja o jego wartości punktowej. Za każdą poprawną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje punkty (tyle, ile wynosi jego wartość punktowa). Za błędną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje 0 punktów.
6. Ogłoszenie wyników I ETAPU – 12.10.2020. Na podstawie łącznej liczby punktów zdobytych w etapie eliminacyjnym ustala się kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach: im więcej punktów, tym wyższe miejsce. Do FINAŁU kwalifikują się miejsca od 1 do 30.
7. Finał odbędzie się 17 października o godz. 10.00. Tym razem liczy się czas i ilość zdobytych punktów. Zawodnicy będą mieli 1,5 godziny na rozwiązanie zadań i przesłanie odpowiedzi.

Koordynatorzy konkursu:
Anna Izydorczyk
Hanna Jasiczak
Agata Rozmus
Anna Szymczak

Nagrody:
– Za miejsca I-III (w każdej kategorii) przyznawane są medale, dyplomy, Karty Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, plecak i piórnik.
– Za miejsca IV-X (w każdej kategorii) – dyplom, plecak i piórnik.

Załącznik:
szczegółowe informacje: https://www.wmtday.org/pl/math-logic-contest-2020-rules