Festiwal Nauki

11 kwietnia odbędzie się w naszej szkole Festiwal Technologiczny, który jest jedną z nagród za zwycięstwo w programie Szkoła Małego Inżyniera.
Organizatorzy uroczystości przygotują dla wszystkich naszych uczniów stanowiska edukacyjne oraz warsztaty z zakresu robotyki oraz programowania.

Poniżej zapowiedź organizatorów festiwalu:
„A co powiecie na eksperymenty z ciekłym azotem lub dla kontrastu z ogniem? Wolisz komputery? Mamy tez coś dla Was – podczas Festiwalu przekonacie się, jak można sterować komputerem za pomocą…owoców. Mamy też propozycję dla fanów sportowej rywalizacji – zawody robotów sumo, w których uczestnicy sterując robotami starają się wypchnąć przeciwnika poza ring. Dodatkowo pokaz możliwości drukarek 3D, wystawa nowoczesnych technologii i wiele innych. Podczas warsztatów z robotyki uczniowie dowiedzą się z czego składa się robot, jak jest zbudowany, do czego służą poszczególne czujniki oraz samodzielnie zaprogramują robota podążającego za czarnobiałą linią. Do przeprowadzenia zajęć z zakresu programowania zostanie wykorzystane innowacyjne środowisko programistyczne – SCRATCH. Daje ono możliwość stworzenia przez ucznia ciekawych aplikacje z grafiką, dźwiękiem i możliwością interakcji. Na zajęciach uczniowie wykonają z pomocą instruktorów wykonają samodzielnie prostą grę związaną z samochodami.”