Wyniki konkursu „Ekosierściuch”

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu „Ekosierściuch”, zorganizowanego w ramach projektu „Zwierząt prawa-nasza sprawa”.
Wieloosobowa komisja miała naprawdę trudne zadanie, gdyż wszystkie stroje zwierzaków były naprawdę wspaniałe!!

Niniejszym ogłaszamy zwycięzców:
W kategorii wiekowej klas 1-4:
I miejsce Stanisław Groblewski, kl. 4b
II miejsce Franciszek Wencek, kl. 4b
III miejsce Michał Pasierbek, kl. 3c
wyróżnienia: Laura Dębska, kl. 4b oraz Antoni Majchrowski, kl. 3b

W kategorii wiekowej klas 5-8:
I miejsce Maja Strawa, kl. 6c
II miejsce Jonatan Krzyżanowski, kl. 6b
III miejsce Franciszek Woźniak, kl. 6c
wyróżnienia: Wiktor Gendera, kl. 6a, Alicja Wieczorek, kl. 6a

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie do szkoły:)
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Wyniki konkursu „Kolory lata i jesieni”

Gratulujemy zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu „Kolory lata i jesieni”!

Nadesłane prace stworzyły potężną galerię barwnych i urozmaiconych zdjęć (szczególnie tych jesiennych).
Czteroosobowa komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

Klasy I-IV:
————-
I MIEJSCE: Bednarek Wojciech (4c)
II MIEJSCE: Jankowski Jan (4a)
III MIEJSCE: Grzęda Eryk (3b) oraz Smagacz Tomasz (2b)

Klasy V-VIII:
—————
I MIEJSCE: Czajka Julia (6a)
II MIEJSCE: Chudy Antoni (6d)
III MIEJSCE: Mikulski Maksymilian (6b)


Odbiór nagród odbędzie się w holu patrona po powrocie uczniów do szkoły.

Postanowiliśmy również wyznaczyć niewielką kolekcję zdjęć – zbliżeń przyrody, żuków, grzybów i … sami spójrzcie 😉

Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy pięknych zdjęć.

Poniżej pozostałe, nadesłane zdjęcia.

Regulamin szkolnego konkursu plastycznego ,,BOMBKA CHOINKOWA’’

Drodzy Uczniowie, zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym „BOMBKA CHOINKOWA”. Jako, że magiczno-świątecznego czasu nie możemy przeżywać wspólnie, chętnych uczestników konkursu zachęcamy do przyniesienia wykonanej bombki do szkoły, by móc razem chociaż w symboliczny sposób, poczuć nastrój świąt w szkole.

Organizator konkursu:
Szkoła Podstawowa nr 89 im. K.K. Baczyńskiego w Poznaniu

Cele konkursu:
– kultywowanie tradycji tworzenia własnoręcznie wykonanych bombek;
– rozbudzenie ekspresji plastycznej dzieci inspirowanej świętami Bożego Narodzenia;
– kształtowanie wyobraźni, kreatywności i poczucia estetyki.

Uczestnicy:
Uczniowie klas I-III.

Zasady konkursu:

– uczestnik ma za zadanie wykonać bombkę bożonarodzeniową, wykonaną w przestrzennym
formacie z wykorzystaniem dowolnego tworzywa/materiału;
– każda bombka choinkowa musi posiadać zawieszkę, by móc ją zawiesić na choince;
– prace należy zgłaszać drogą elektroniczną, poprzez przesłanie zdjęcia wykonanej bombki na adres:
anita.orzechowska@sp89poznan.edu.pl.

Kryteria oceniania prac:
– zgodność z tematem;
– walory artystyczne;
– pomysłowość;
– wykorzystane materiały;
– estetyka.

Termin konkursu:
Od 01.12.2020 r. do 15.12.2020 r.
Prace należy przesłać w wyznaczonym terminie do koordynatora konkursu.
18.12. 2020 r. – ogłoszenie wyników konkursu na stronie internetowej SP89 w zakładce konkursy.

Komisja konkursowa/jury:
Anita Orzechowska
Sylwia Wiśniewska

Nagrody:

Dyplomy, nagrody rzeczowe.

Koordynator konkursu:
Anita Orzechowska

Pix Programming Challenge – wyniki eliminacji

Miło jest nam poinformować, że do półfinałów Pix Programming Challenge zakwalifikowały się następujące osoby:
Krystyna Baszyńska, uczennica klasy 4b,
Aleksander Bryłkowski, uczeń klasy 3c,
Jakub Majdański, uczeń klasy 8b,
Małgorzata Płachtij, uczennica klasy 5b,http://www.sp89poznan.edu.pl/pix-programming-challenge-wyniki-eliminacji/
Stanisław Szymczak, uczeń klasy 4b,
Maria Waligórska, uczennica klasy 2c,
Jerzy Zdrenka, uczeń klasy 3c,
Władysław Baszyński, uczeń klasy 2b,
Szymon Mąka, uczeń klasy 4c,
Uliana Panasiuk, uczennica klasy 5a
Wojciech Szymczak, uczeń klasy 6b

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, a w szczególności tym, którzy zakwalifikowali się do półfinałów!
Kolejny etap konkursu Pix Programming Challenge rozpocznie się już w sobotę 5 grudnia o godz. 9:00. Trzymamy kciuki za naszych uczniów 🙂

Wyniki konkursu na prezentację multimedialną „Zamki w Wielkiej Brytanii”

Jest nam miło poinformować o wynikach konkursu na prezentację multimedialną w języku angielskim na temat „Zamki w Wielkiej Brytanii”:

I miejsce – Józef Bełka – kl. 8a
II miejsce – Natalia Pilarska – kl. 7c
III miejsce – Nikodem Szadejko – kl. 7c

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.
Zamki w Wielkiej Brytanii – Józef Bełka
Zamki w Wielkiej Brytanii – Natalia Pilarska
Zamki w Wielkiej Brytanii – Nikodem Szadejko

Serdecznie dziękujemy za nadesłane prace i gratulujemy zwycięzcom!

38. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Szanowni Państwo,
przekazujemy informacje o rozpoczynającym się w niedzielę, 29 listopada, 38. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Ale Kino! to coroczne święto kina młodego widza, w którym każdorazowo uczestniczą tysiące dzieci i młodzieży z poznańskich placówek oświatowych. Podczas Festiwalu prezentowane są filmy ze wszystkich kontynentów; są to obrazy traktujące o dzieciach i młodych ludziach, ich losach, marzeniach, smutkach i radościach. Większość filmów prezentowanych na Festiwalu podejmuje zagadnienia, które zostały ujęte w podstawie programowej. Filmy przeznaczone są dla różnych grup wiekowych dzieci i młodzieży szkolnej.

W tym roku Festiwal odbywa się ONLINE. Program, jak również informacje o tym, w jaki sposób oglądać filmy, znajdą Państwo na stronie Festiwalu: www.alekino.com

Najważniejsze informacje praktyczne przekazane przez organizatorów to:
– Festiwal odbędzie się na stronie: www.alekino.com
– termin: 29 listopada – 6 grudnia 2020
– cena dostępu online do jednego filmu: 10 zł (bez względu na ilość oglądających osób)
– sprzedaż dostępów już trwa
– oglądanie filmów jest możliwe po założeniu bezpłatnego konta na stronie
– w razie pytań organizatorzy zapraszają do kontaktu: tel. 884 936 747 / email: szkola@alekino.com

Szkolne konkursy filozoficzne – wyniki

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki szkolnych konkursów filozoficznych.

Konkurs dla klas 1-3 pt. „Dzieci filozofują – bajki filozoficzne”

I miejsce: Paulina Łubińska, kl. 3c
II miejsce: Tomasz Smagacz, kl. 2c
III miejsce: Jacek Rogalski, kl. 2b

Wyróżnienia otrzymują: pt.
Alicja Bryłkowska, kl. 1c
Wiktor Krause, kl. 2b
Aleksander Bryłkowski, kl. 3c

Konkurs dla klas 4-8 „Dzieci filozofują – opowieści filozoficzne”

I miejsce: Maja Strawa, kl. 6c
II miejsce: Zofia Cichocka, 6c
opowieść Mai Strawy
opowieść Zosi Cichockiej

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom 🙂

Komisja konkursowa:
Agnieszka Brząkała
Anita Orzechowska
Małgorzata Graczyk