Europejski Dzień Języków

W tym roku nasza szkoła w niecodzienny sposób obchodzić będzie Europejski Dzień Języków (EDJ).
To coroczne święto obchodzone jest 26 września, a ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy w myśl hasła: „Rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem KAŻDEGO z nas.”

A oto KALENDARZ wydarzeń:
31 sierpnia 2016 – przedstawienie propozycji Radzie Pedagogicznej;
2 września – wychowawcy przedstawiają projekt uczniom- losowanie/wybieranie krajów;
13 września – wychowawcy zapoznają z zadaniami rodziców na zebraniu;
2-23 września – samodzielna praca zespołów klasowych i rodziców;
26 września – uroczysta inauguracja Tygodnia Języków Obcych;
26-30 września – Tydzień Języków Obcych – prezentacja dokonań;
30 września – Mały Finał EDJ.

WIELKI FINAŁ EDJ – w II semestrze podczas obchodów 50-lecia SP89
a) prezentacje artystyczne,
b) prezentacje kulinarne i konsumpcja,
c) turniej poliglotów – w ilu językach umiesz się przywitać?

Realizacja projektu odbywać się będzie na trzech poziomach:
klasowym – uczniowie z pomocą wychowawców i rodziców nabywają wiedzę na temat wybranego kraju (flaga, mapa, alfabet, powitania i pożegnania, sławna postać);
szkolnym – uczniowie dzielą się nabytą wiedzą ze społecznością szkolną (gazetka, mini-prezentacja), relacja z przebiegu – na stronie internetowej szkoły;
międzynarodowym – informacja o projekcie i jego realizacji umieszczona zostaje na stronie internetowej EDJ http://edl.ecml.at/ (a. Zorganizuj. b. Wypromuj. c. Wpisz wydarzenie do bazy danych e. Głosuj na najbardziej oryginalne wydarzenie roku)

Zapraszamy wszystkich do pasjonującej zabawy w poznawanie świata przez różnorodność językową.
Bogumiła Kordus
Małgorzata Sadowska