38. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Szanowni Państwo,
przekazujemy informacje o rozpoczynającym się w niedzielę, 29 listopada, 38. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Ale Kino! to coroczne święto kina młodego widza, w którym każdorazowo uczestniczą tysiące dzieci i młodzieży z poznańskich placówek oświatowych. Podczas Festiwalu prezentowane są filmy ze wszystkich kontynentów; są to obrazy traktujące o dzieciach i młodych ludziach, ich losach, marzeniach, smutkach i radościach. Większość filmów prezentowanych na Festiwalu podejmuje zagadnienia, które zostały ujęte w podstawie programowej. Filmy przeznaczone są dla różnych grup wiekowych dzieci i młodzieży szkolnej.

W tym roku Festiwal odbywa się ONLINE. Program, jak również informacje o tym, w jaki sposób oglądać filmy, znajdą Państwo na stronie Festiwalu: www.alekino.com

Najważniejsze informacje praktyczne przekazane przez organizatorów to:
– Festiwal odbędzie się na stronie: www.alekino.com
– termin: 29 listopada – 6 grudnia 2020
– cena dostępu online do jednego filmu: 10 zł (bez względu na ilość oglądających osób)
– sprzedaż dostępów już trwa
– oglądanie filmów jest możliwe po założeniu bezpłatnego konta na stronie
– w razie pytań organizatorzy zapraszają do kontaktu: tel. 884 936 747 / email: szkola@alekino.com