Warsztaty rozetkowe

16 października odbyły się w naszej szkole warsztaty pt. “100 i więcej rozetek dla Niepodległej”.
Idea warsztatów powstała z pragnienia uczczenia stuletniej rocznicy odzyskania niepodległości, wychowania uczniów w duchu patriotyzmu oraz kultywowania tradycji narodowych. W tle rozbrzmiewały utwory skomponowane do wierszy naszego szkolnego patrona oraz inne patriotyczne pieśni.
Na spotkanie zorganizowane przez inicjatorkę pomysłu p. dyrektor Beatę Olszewską przybyli licznie rodzice, dziadkowie, nauczyciele i uczniowie. Każdy zespół klasowy miał za zadanie przygotować określoną liczbę rozetek.
W trakcie trwania dwugodzinnych warsztatów, w których wzięło udział ponad 140 osób, w serdecznej atmosferze, integrującej rodziców przygotowano 472 rozetki, które będą dopełniały strój galowy uczniów i pracowników szkoły w dniach obchodów Świąt Narodowych.
Do wykonania takiej liczby rozetek zużyto około 120 m wstążki biało-czerwonej i 472 zapinek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które mieliśmy przyjemność gościć we wtorkowy wieczór w murach osiemdziesiątki dziewiątki.