Uroczyście i wzruszająco

Przedpołudnie, 9 listopada, rozpoczęło świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Mieliśmy przyjemność wysłuchania prezentacji historycznej w wykonaniu ósmoklasistów oraz koncertu skrzypcowego w wykonaniu uczennicy ze Szkoły Muzycznej mieszczącej się przy ul. Głogowskiej.

Niezwykle uroczysty był moment wniesienia na płytę boiska flagi biało-czerwonej. Wielu z nas łza zakręciła się w oku, kiedy cała społeczność naszej szkoły, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewała hymn państwowy.

To wielkie święto uczciliśmy również uroczystym strojem. W swoich mundurach również godnie prezentowali się harcerze i pięknie wyglądały zuchy. Niezwykle ważnym dodatkiem do stroju były wykonane przez uczniów, ich rodziców, dziadków i pracowników szkoły rezetki.

W holu patrona przygotowana została wystawa prac naszych uczniów, którzy wzięli udział w konkursach plastycznych i literackim. Natomiast prezentacja z holu na parterze pozwoliła nam sprawdzić, czy jesteśmy patriotami.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Maruszczyk za udostępnienie swoich zdjęć.