Projekt szkolny “Walia”

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,
Pragniemy przybliżyć wam tradycje związane z obchodami Dnia Św. Dawida, patrona Walii oraz zachęcić do zgłębienia wiedzy na temat kraju, który stanowi część Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Stąd też powstał pomysł na projekt edukacyjny pt. „Wales – CROESO Y CYMRU czyli witamy w Walii”. Poniżej przedstawiamy działania w ramach projektu i zachęcamy do wspólnej zabawy.

Projekt składa się z 3 części:
1. Praca realizowana przez zespół klasowy – wykonanie plakatu nt. charakterystycznych symboli związanych z Walią i obchodami Dnia św. Dawida. Praca powinna zawierać zdjęcia lub rysunki oraz hasła, proste zdania lub krótkie wypowiedzi w języku angielskim nawiązujące do tematu. Każdej klasie zostało przydzielone inne zagadnienie.

2. Quiz przygotowany w języku angielskim o Walii i św. Dawidzie.
W tej części biorą udział tylko przedstawiciele klasy – 2 wyznaczone osoby przygotowują się do tego zadania.
Quiz – 03.03.2023 r. o godz. 13:00.

3. Praca indywidualna dla chętnych uczniów – konkurs na wypowiedź pisemną w języku angielskim zawierającą elementy kultury walijskiej.
kl. 4 – wywiad ze smokiem walijskim
kl. 5 – pocztówka z Walii
kl. 6 – opowiadanie w czasie Past Simple z pobytu w Walii
kl. 7 – opowiadanie w czasie Past Simple z pobytu w Walii
Najlepsze prace zostaną nagrodzone ocenami z przedmiotu i upominkami edukacyjnymi oraz zaprezentowane na forum szkoły.
Oddanie prac – 03.03.2023 r.

Dodatkowo:
Uczniowie klas 4-8 przygotują życzenia w języku angielskim z okazji Dnia św. Dawida, które zostaną wywieszone w holu patrona w dniu 01.03.2023 r. (życzenia zapisane na przygotowanych wcześniej przez uczniów kartkach okolicznościowych o maksymalnym formacie A5).

Zachęcamy, aby w dniu 01.03.2023 r. wszyscy ubrali się na żółto, zielono lub czerwono. Na długich przerwach uczniowie będą mogli rozwiązywać różne zagadki o Walii – w holu patrona oraz zatańczyć wspólnie krótki taniec do utworu Nathana Evansa – Wellerman na boisku szkolnym o 10:35.