Najpiękniejszy wieniec i kalendarz adwentowy

Regulamin szkolnego konkursu „DER SCHÖNSTE ADVENTSKALENDER”-„NAJPIĘKNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY” lub „DER SCHÖNSTE ADVENTSKRANZ”-„NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC ADWENTOWY”

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 89 im. K.K. Baczyńskiego w Poznaniu

Cele:
-zachęcenie do samodzielnego poszukiwania informacji o kulturze i zwyczajach państw niemieckiego obszaru językowego i budzenie szacunku dla odmiennych kultur i tradycji innych narodów,
– wykorzystanie Internetu jako źródła wiadomości i pomoc w tworzeniu pracy,
– zachęcenie do kreatywnego poszukiwania rozwiązań plastyczno-technicznych,
– uwrażliwienie na możliwości zastosowania różnorodnych materiałów ze szczególnym uwzględnieniem materiałów naturalnych.

Uczestnicy: konkurs adresowany jest do uczniów klas VII i VIII.

Zasady konkursu:
– konkurs polega na wykonaniu dowolną metodą kalendarza adwentowego lub wieńca adwentowego w przestrzennym formacie z dowolnie dobranych materiałów – szczególnie tych, które występują w przyrodzie,
– każdy Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę spośród zaproponowanych w konkursie,
– do zgłoszonej pracy należy dołączyć metryczkę (wydrukowaną informację z danymi:
a) imię i nazwisko autora,
b) klasa.

Termin: konkurs trwa od 15.11.2019 r. do dnia 30.11.2019 r.
Prace należy dostarczyć do nauczyciela języka niemieckiego, do pokoju nauczycielskiego do dnia 30.11.2019 r.

Kryteria oceniania prac: pomysłowość, zgodność tematyczna, walory artystyczne, wykorzystane materiały.

Ogłoszenie wyników:
wyniki ogłoszone zostaną 04.12.2019 r. na stronie internetowej Organizatora.

Nagrody: nagrody rzeczowe i dyplomy zostaną przyznane dla miejsc 1-3.

Postanowienia końcowe: Wszystkie prace zostaną wyeksponowane na wystawie w holu szkoły. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność Organizatora.

Komisja konkursowa:
– Joanna Weremko Witkowska