Najlepsze Szkolne Koło PCK

29 listopada 2016 r. w Gimnazjum nr 43 w Poznaniu, odbyła się uroczystość podsumowująca roczne zmagania w Konkursie na Najlepsze Szkolne Koło PCK w Poznaniu i okolicach.
Koło PCK przy naszej szkole zajęło 2 lokatę.
O wynikach zadecydowała ilość podejmowanych akcji (m.in. zbiórki pieniędzy na „Walkę z głodem” i w akcji „Gorączka złota”, świąteczne zbiórki artykułów spożywczych, sprzedaż serduszek Walentynkowych, wykonywanie stroików świątecznych dla osób samotnych) i sposób zaprezentowania się zespołu. Przedstawiliśmy plakat z własnoręcznie wykonanymi wizerunkami wszystkich członków Szkolnego Koła (w roku szkolnym 2015/2016 było nas 60) oraz graficznymi informacjami o naszych dokonaniach.
Na uroczystości zorganizowanej przez Oddział Rejonowy PCK, reprezentowała nas trzyosobowa delegacja w składzie: Martyna Grzelak, Adrianna Tatarkiewicz, Joanna Wieczorek wraz z opiekunem Szkolnego Koła Dorotą Fornalczyk.
Gratulujemy!