Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

Rekturacja do szkół ponadpodstawowych – ważne terminy

W dniach od 31 lipca do 4 sierpnia 2020 r. do godziny 15.00 absolwenci szkół podstawowych, którzy złożyli wniosek w rekrutacji podstawowej mogą dokonać zmiany preferencji, zgodnie z załączoną instrukcją.

Zmiana preferencji możliwa jest jedynie dla złożonego wcześniej wniosku, który posiada status „Zweryfikowany w rekrutacji podstawowej”.

Jeśli została dokonana jakakolwiek modyfikacja w złożonym wcześniej wniosku (np. zmiana kolejności wybranych oddziałów w szkole pierwszego wyboru czy zmiana kolejności szkół), należy dostarczyć nowy wniosek do szkoły pierwszego wyboru (za pomocą systemu Nabór lub wrzucając do skrzynki podawczej w szkole ponadpodstawowej), pamiętając o ustalonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej terminach.

Instrukcja_składanie_wyników
Instrukcja_zmiana_preferencji

Zachęcamy do przeanalizowania poniższej prezentacji na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/21 wykonanej przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży.
http://www.cdzdm.pl/PL-H456/o-rekrutacji.html

Zasady rekrutacji i instrukcja składania wniosków do szkół ponadpodstawowych:
https://nabor.pcss.pl/poznan/szkolaponadpodstawowa/dokumenty

Terminarz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi terminami rekrutacji do szkół ponadpodstawowych”
Zasady przeprowadzania i harmonogram egzaminów w 2020 roku
Terminy postępowania rekrutacyjnego

Aktualny informator Szkół Branżowych i Technicznych.

Zbliża się moment wyboru szkoły ponadpodstawowej przez Uczniów.
Wychodząc naprzeciw potrzebom Młodzieży oraz Rodziców, którzy pomagają w podjęciu tej trudnej decyzji – Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu udostępnia Informatory Szkół Branżowych i Technicznych.
W informatorach zamieszczone są wszystkie zawody, w których może kształcić się młodzież w swoim powiecie w poszczególnych szkołach.
Informatory dostępne są na stronie internetowej CWRKDiZ w Poznaniu pod adresem: https://cwrkdiz.poznan.pl/materialy-informacyjne/.

Nowe zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Poznaniu znajdują się informacje dotyczące nowych zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Czytaj więcej

Pomoc dla uczniów podczas podejmowania decyzji o wyborze szkoły – Uczniowski Niezbędnik – CDZdM.

Na stronie internetowej Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży pojawiła się nowa zakładka – Uczniowski Niezbędnik. Znajdują się w niej materiały, które mogą okazać się pomocne dla uczniów podczas podejmowania decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

http://http://www.cdzdm.pl/PL-H569/uczniowski-niezbednik.html

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi naboru do szkół ponadpodstawowych.

Szkoły spoza naboru elektronicznego
Terminarz rekrutacji
Zasady przeliczania punktów
Zarządzenie WKO w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych
Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalony przez
Wielkopolskiego Kuratora Oświaty uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021

Informacja o liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia – rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

Informujemy, że Wielkopolski Kurator Oświaty opublikował na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu bazę danych o liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia województwa wielkopolskiego, do których prowadzony będzie nabór na rok szkolny 2020/2021.

Zestawienie informacji dotyczących ww. szkół zostało opracowane na podstawie danych przesłanych przez dyrektorów tych szkół.
http://rekrutacja.ko.poznan.pl/przegladanie