List Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania – wsparcie dla szkół

Szanowni Państwo, Właściciele, Prezesi, Dyrektorzy Przedsiębiorstw Miasta Poznania

W związku z trudną sytuacją szkół Miasta Poznania dotyczącą sprawnej organizacji zdalnego nauczania, a szczególnie ze względu na niewystarczające wyposażenie zarówno uczniów, jak i nauczycieli w sprzęt informatyczny, zwracam się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe lub sprzętowe tych placówek. Może to być forma darowizny celowej na rachunek bankowy wybranej szkoły lub nieodpłatne przekazanie sprzętu.

Wszystkich zainteresowanych wsparciem poznańskich szkół proszę o kontakt mailowy z Wydziałem Oświaty pod adresem: ow@um.poznan.pl lub telefoniczny 61 878 4201.

Jednocześnie przy tej okazji chciałbym podziękować tym osobom i firmom, które do tej pory zaangażowały się w naszą akcję i wyraziły chęć przekazania sprzętu lub wsparcia finansowego.

Równocześnie informuję Państwa, że władze Poznania nie ustają w wysiłkach pozyskania środków finansowych z budżetu państwa oraz z własnych rezerw, aby nauczanie zdalne mogło objąć możliwie wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Niestety skala potrzeb, jaka została ujawniona w trakcie organizacji zdalnego nauczania przekroczyła zarówno możliwości budżetu samorządu jak i nie została w wystarczający sposób sfinansowana przez budżet państwa. Warto wspomnieć, iż z robiącej wrażenie kwoty 186 milionów złotych, jaką rząd przeznaczył na zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli, Miastu Poznań przyznano kwotę 100 tysięcy złotych, która pozwoli na zakup 28 laptopów dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych.

Z góry dziękuję za Państwa przychylność i wsparcie poznańskiej oświaty w tak trudnym dla wszystkich czasie epidemii.

Mariusz Wiśniewski
Zastępca Prezydenta Miasta Poznania