Kangur matematyczny

W imieniu organizatorów konkursu matematycznego KANGUR przekazuję poniższe informację dotyczące przebiegu właściwej sesji konkursu.
1. Prosimy o spokojne podejście przy uruchamianiu konkursu. Jednocześnie czyni to ok. 30 tys. użytkowników.
2. Po kliknięciu „Rozpocznij” należy odczekać do 20 sekund, jeśli nie otworzyła się nowa strona, kliknąć ponownie „Rozpocznij”.
3. Po uruchomieniu się nowej strony zaczynają się ściągać zadania, widać stronę z szarym nagłówkiem, i pustym ekranem, po chwili (do 1 minuty) pojawi się kręcące kółko, czyli zaczyna się pobieranie zadań. To trwa 1-2 minuty. Później swobodnie można wybierać zadania klikając na ich numery. Procedura z reguły trwa znacznie krócej. Jeśli po upływie wskazanych czasów nie ma reakcji, należy odświeżyć przeglądarkę lub ponownie się zalogować.
4. Po załadowaniu konkursu trzeba WSKAZAĆ KLASĘ!
5. W przypadku przerwania konkursu proszę spokojnie powtórzyć procedurę rozpoczęcia konkursu. Odpowiedzi są na bieżąco zapisywane. Po ponownym uruchomieniu konkursu może pojawić się komunikat: „Zasób konkursowy jest już otwarty w innym oknie. Czy na pewno chcesz ponownie otworzyć ten zasób interaktywny” – należy KLIKNĄĆ „TAK”. Wówczas uczeń będzie kontynuował wcześniej przerwany test. Wcześniejsze wskazania są zapisane i będą widoczne.
6. Po zakończonym czasie odpowiedzi zostaną zapisane automatycznie. Jeśli uczeń zakończy wcześniej może skorzystać z przycisku „Zapisz i wyjdź” i może się wylogować/zamknąć przeglądarkę.
7. Po zakończonym teście uczeń może obejrzeć test ze swoimi odpowiedziami.

Przypominamy o terminach konkursu:
Kadet (klasy 7-8) – 02.06.2020 r. (wtorek), godz. 16:30
Beniamin (klasy 5-6) – 03.06.2020 r. (środa), godz. 17:00
Maluch (klasy 3-4) – 04.06.2020 r. (czwartek), godz. 16:30
Żaczek (klasy 2) – 05.06.2020 r. (piątek), godz. 16:30

Życzymy powodzenia!