Horyzonty matematyki

18 marca dziesiątka szóstoklasistów z naszej szkoły brała udział w konkursie matematycznym pt. ”Horyzonty matematyki”. Organizatorami konkursu byli: Gimnazjum nr 12 z Poznania, Poznańska Fundacja Matematyczna oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM.

Celem konkursu było poszerzenie i popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych. Konkurs miał nietypową formę, ponieważ startujący w nim uczniowie nie korzystali bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna była umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Uczniowie wysłuchali wykładu pt. „Elementy teorii grafów”, tworzyli notatki oraz przez 15 minut zdawali pytania wykładowcy, a później rozwiązywali test dotyczący poruszanych na wykładzie problemów. W czasie oczekiwania na wyniki testu mieliśmy możliwość obejrzenia bardzo ciekawych prezentacji przygotowanych przez uczniów Gimnazjum nr 12.

Dziękujemy i gratulujemy uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę, czyli: Natalii Baryła, Urszuli Gołębiewskiej, Natalii Jankowskiej, Jagnie Jasielskiej, Martynie Kusztelak, Agnieszce Maślińskiej, Renacie Trynka, Maksymilianowi Gajewskiemu, Jakubowi Hołosyniuk, Kacprowi Kuźnik.

Konkurs dostarczył nam wielu wrażeń i był okazją do kilkugodzinnego obcowania z matematyką.