20-21 KWIETNIA – OBCHODY 50-LECIA SZKOŁY

20 kwietnia obchodziliśmy jubileusz 50-lecia naszej szkoły. W tym dniu gościliśmy absolwentów, byłych pracowników oraz przedstawicieli władz miasta. Wielu z nich pozostawiło wpis w specjalnie przygotowanej księdze.

Jubileuszowe uroczystości w szkole poprzedziła Msza Święta.

Po uroczystym powitaniu gości, uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie okolicznościowe przedstawienie, które obudziło w nas wspomnienia minionych lat. Na zakończenie podzieliliśmy olbrzymi tort, który następnie przedstawiciele każdej klasy zabrali do swoich sal lekcyjnych.

W dniu jubileuszu na uczniów naszej szkoły czekało wiele atrakcji. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się okolicznościowy plac zabaw, który stanął na szkolnym boisku. Braliśmy udział w pokazach: judo, karate i szermierki. Można było spróbować waty cukrowej, popcornu oraz lodów tradycyjnych. Dzieci zaglądały do karetki pogotowia oraz do samochodu policyjnego. Odbył się również turniej piłki nożnej chłopców oraz piłki siatkowej dziewcząt.

Popołudniowe uroczystości to występy artystyczne, degustacja specjałów kuchni różnych narodów, ale przede wszystkim zwiedzanie sal lekcyjnych pełnych pamiątek z minionych 50 lat.
Absolwenci z zaciekawieniem oglądali także wystawę zdjęć, kronik oraz ksiąg w holu patrona. Z okazji jubileuszu odbył się również mecz piłki nożnej pomiędzy absolwentami SP 89 a byłymi gwiazdami Lecha Poznań.

Następnego dnia w ramach obchodów 50 – lecia szkoły, specjalny pociąg zabrał uczniów na rajd do Szreniawy. Na tamtejszej scenie nasi artyści, jeszcze raz, wystąpili w urodzinowym przedstawieniu. Słuchając opowieści przewodników zwiedziliśmy muzeum rolnictwa, a na zakończenie poczęstowaliśmy się świeżo upieczonym chlebem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.