Pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Marii Sarkowicz wieloletniego dyrektora i pedagoga, człowieka, który poświęcił wiele lat naszej szkole i odcisnął trwały ślad w jej półwiecznej historii.
Żegnamy osobę pełną ciepła i życzliwości. Polonistę, który z pasją i oddaniem dzielił się wiedzą z pokoleniami uczniów, szczepiąc miłość do ojczystego języka i literatury. Wychowawcę z empatią pochylonego nad dziecięcymi problemami i radościami. Dyrektora potrafiącego dostrzec i wydobyć potencjał drzemiący w tych, którzy mieli zaszczyt pracować pod jego skrzydłami.
W naszej pamięci pozostanie na zawsze obraz Pani Dyrektor pochylonej nad szkolnymi problemami, czy ukochanymi książkami, stukot niezmiennie wysokich obcasów, gdy niestrudzenie przemierzała korytarze Osiemdziesiątki Dziewiątki i życzliwy uśmiech, którym obdarzała każdego z nas.