VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września przypada VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole świętowanie tego uroczystego dnia rozpoczniemy już 23 września podczas Festynu Rodzinnego. Przez cały tydzień będziemy przypominać sobie tabliczkę mnożenia. Zachęcamy do tego również rodziców naszych uczniów.

W najbliższą sobotę o godz. 10:30, 11:00, 11:30 oraz 12:00 na boisku szkolnym komisje składające się z nauczyciela i uczniów klas 4 – 7 będą egzaminować chętne osoby (dzieci i dorosłych) z tabliczki mnożenia. Warto mieć przy sobie długopis. Osoby, które bezbłędnie rozwiążą 5 przykładów w wyznaczonym czasie otrzymają tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie naszej szkoły, którzy zdobędą ten zaszczytny tytuł, 29 września na 1 lekcji będą mogli wziąć udział w Turnieju Zagadek i Łamigłówek. Chęć udziału w turnieju należy zgłosić u swojego nauczyciela matematyki do wtorku 26 września. W piątek 29 września przychodzimy ubrani w strój nawiązujący do matematyki np. w bluzki z liczbami lub figurami geometrycznymi (inne pomysły mile widziane).

Życzymy miłej zabawy i liczymy na duże grono Ekspertów Tabliczki Mnożenia.